dotknij zanim się narodzi. . .

wydruk płodu 3d

in utero 3D czyli z łaciny w łonie matki  to projekt (rozpoczęty od 1 marca 2016) tworzenia na zamówienie rodziny płaskorzeźby nienarodzonego    jeszcze    dziecka (wydruku 3D dziecka). Wykonujemy   ją   w   technologii    druku   3D   na   podstawie    danych z badania USG 3D.

Wystarczy nam plik z badania USG 3D (najlepiej 18-30 tydzień) w jednym z poniższych formatów

  • Volume Files  (*.vol, *.v00) – aparaty GE Voluson
  • DICOM (*.dcm) –  aparaty Hitachi Aloka
  • DICOM (*.dcm) – aparaty Siemens Acuson
  • MVL (*.mvl) – aparaty Samsung Medison

aby odtworzyć na drukarce 3D wierny obraz twarzy dziecka (a w miarę możliwości również kończyn czy tułowia) w skali 1:1.

By powstały wizerunki naszych ” dzieci z drukarki 3D ” samodzielnie opracowaliśmy kluczowe oprogramowanie wykorzystywane na jednym z etapów konwersji badania USG 3D.

Nie manipulujemy obrazem USG i nie idealizujemy go, a jedynie przenosimy na inny nośnik, czyli nietoksyczny bioplastik w kolorze ecru. Płaskorzeźby są zatem wiernym, przestrzennym obrazem Dziecka i otoczenia, w jakim się rozwija. Zachowane zostają w nich wszystkie relacje przestrzenne, proporcje oraz rzeczywiste wymiary Maluszka.

Przygotowanie płaskorzeźby to wielogodzinna i złożona praca człowieka i maszyny:  2-3  godzin  przygotowania do druku  oraz 4-7 godzin pracy drukarki 3D.

 
 

Media o nas: